Informații programul – Săptămâna Școala altfel

Activitatile din cadrul programului   ,,Scoala altfel: Sa stii mai muIte, sa fii mai bun!” sebvorbdesfasura in baza anexei la OMECS   4496/31.08.2015 privind structura anului scolar 2015-2016.

Pentru lnvatamantul prescolar si primar, programul poate fi organizat in alta perioada din semestrul al II-lea, la decizia consiliului de administratie   alunitatii de invatamant, dupa consultarea cadrelor didactice si beneficiarilor primari si secundari ai educatiei, dar numai tarziu de 27 mai 2016.

In vederea elaborarii   programului   de activitati vor fi consultati   elevii, cadrele didactice, parintii, reprezentantii     autoritatilor   administratiei   publice   locale si partenerii educationali.

Tipurile de activitati planificate pentru saptamana 18-22 aprilie 2016,durata acestora, modalitatile de organizare si responsabilitatile se stabilesc in consiliul profesoral si se aproba de catre consiliul de administratie al unitatii de invatamant, pana la data de 19 februarie 2016.

Consilierul   educativ, din unitatea de invatamant, centralizeaza propunerile agreate in vederea   includerii   acestora   in   Calendarul   Activitatilor   Educative   al unitatii de invatamant, ca domeniu distinct: programul „Scoala altfeI: Sa stii mai muIte,sa fii mai bun!”.

Nr._1021-2016

PDF (Small)

Anexa_OMENCS_nr._4496_-_2015

PDF (Small)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.